RUSZA OSTATNI ETAP PRZEBUDOWY OBIEKTU CKIB

6 kw., 2021 | Brusy

Jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany nowo wyremontowany obiekt Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Gmina podpisała umowę z wykonawcą ostatniego etapu robót budowlanych. Prace ruszą tuż po świętach.

Remont i przebudowa obiektu trwa już od roku 2019. W pierwszym etapie wykonano między innymi podpiwniczenie pod główną salą. Dobudowano także dodatkowe pomieszczenia i przebudowano dotychczasową galerię. W drugim etapie zainstalowano nowe okna i drzwi oraz wykonano szyb windowy. Przebudowano także kanalizację i niektóre ściany. Do zrealizowania pozostał trzeci i ostatni etap. Są to roboty wykończeniowe. Wszystko powinno być gotowe przed końcem roku.

Całkowita wartość inwestycji to około 10 milionów złotych. Duży koszt zadania wymusił na gminie realizowanie go w trzech etapach. Pozwoliło to także na sukcesywne sięganie po środki zewnętrze. I tak na przykład 2 mln złotych gmina otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz decyzją zarządu województwa pomorskiego inwestycja zostanie wsparta także kwotą 500 tysięcy złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 400 tysięcy złotych Gmina Brusy otrzyma również z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Wiemy, że ta przebudowa była konieczna. Obiekt po wielu latach musiał być zmodernizowany kompleksowo, po to by był bardziej funkcjonalny – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Jednym z problemów, który zostanie rozwiązany, jest dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną nie tylko nowe podjazdy dla wózków inwalidzkich, ale także winda komunikująca wszystkie poziomy obiektu.

– Powstanie także nowa część administracyjna, zmieni się układ pomieszczenia biblioteki, co jest bardzo ważne, aby to było funkcjonalne. W piwnicy obiektu powstanie też małe kino oraz pomieszczenia magazynowe – dodaje burmistrz. Realizacja trzeciego i ostatniego etapu przebudowy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach ma kosztować 6,5 mln złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content