Zainteresowani startem w Rundzie Przechlewskiej mogą zapisywać się elektronicznie jeszcze tylko do 9.07 do północy. Zawody odbędą się w sobotę 13 lipca. Organizatorzy przewidują start ponad 200 biegaczy z całego kraju.

Runda Przechlewska jest organizowana już po raz trzeci. To zawody biegowe rozgrywane na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiedzie zarówno po drogach asfaltowych jak i gruntowych. Zawodnicy startują ze stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji, następnie biegną ulicą Szkolną i Dworcową w kierunku miejscowości Zdrójki. Potem skręt w prawo na drogę Płaszczyca – Przechlewo i drogą obok jeziora Rąbki powrót na stadion, gdzie znajdować się będzie również meta.

„Na listach startowych mamy już ponad 200 zawodników. Limit to 250 zawodników, a zatem są jeszcze wolne miejsca i można się zapisywać elektronicznie poprzez stronę www.domtel.sport.pl” – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie. Istnieje także szansa na zapisy w dniu zawodów. To jednak tylko wtedy, gdy będą wolne miejsca.

W związku z organizacją zawodów, w sobotę w Przechlewie wystąpią utrudnienia w ruchu. Między godziną 11.00 a 12.30 okresowo zamykane będą niektóre ulice – w tym Szkolna i Dworcowa. Chwilowo utrudniony będzie także przejazd drogą powiatową Przechlewo – Konarzyny.

Start zawodów – godzina 11.00. Ceremonia wręczenia medali zaplanowana jest na godzinę 14.00.

Runda Przechlewska jest jednym z punktów programu Dni Przechlewa, które odbywać się będą w dniach 12-14 lipca.

fot. UG Przechlewo