RUNDA PRZECHLEWSKA I DNI PRZECHLEWA JUŻ ZA NAMI [GALERIA]

16 lip, 2019 | Przechlewo

Prawie 200 zawodników stanęło na starcie tegorocznej Rundy Przechlewskiej. Jako pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Wirkus. W kategorii kobiet zwyciężyła… jego żona – Antonina Wirkus.

Runda Przechlewska organizowana była już po raz trzeci. To jedna z trzech najważniejszych imprez biegowych, które odbywają się w Przechlewie. Zawodnicy rywalizują na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiodła częściowo ulicami Przechlewa, a częściowo drogami gruntowymi wokół miejscowości.

W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Łukasz Wirkus. Drugi był Igor Siódmiak. Trzeci – Sylwester Szymański. Na miejscu czwartym uplasował się reprezentant Przechlewa – Dariusz Szopiński. Piąty był człuchowianin – reprezentujący jednak klub TRIPaka Przechlewo – Dariusz Ławecki.

W kategorii kobiet zwyciężyła Antonina Wirkus. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Barbara Łącka i Małgorzata Szabałowska. „Trasa była bardzo wymagająca. Nadająca się do szybkiego biegania. Pomimo, że było bardzo ciepło to biegło się znośnie” – komentował zaraz po biegu jego zwycięzca – Łukasz Wirkus.

Nowością w tegorocznych zawodach było przyznanie nagrody za zajęcie 33 miejsca. Pierwszym sportowcem w historii, który otrzymał taki puchar została Adrianna Drewczyńska z Chojnic. „Kiedy przeczytałam o tym, że jest taka nagroda, pomyślałam w duchu – ale by było super ją zgarnąć. No i niesamowite było to, jak podeszłam do listy wyników i na 33 miejscu zobaczyłam swoje nazwisko” – mówi zawodniczka.

Przyznawanie pucharu za zajęcie 33 miejsca w Przechlewie to nie przypadek. W gminie są bowiem 33 jeziora, 33 mosty i 33 miejscowości. Hasło promocyjne gminy brzmi „33 powody by zobaczyć”. Postanowiliśmy tę okoliczność wykorzystać również w rywalizacji sportowej – mówi Krzysztof Michałowski Wójt Gminy Przechlewo.

Runda Przechlewska była jednym z elementów trzydniowych obchodów Dni Przechlewa. W ramach atrakcji zorganizowano kilkanaście różnego rodzaju wydarzeń. Były koncerty, turnieje, pokazy i impreza taneczna. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział łącznie kilka tysięcy widzów.

Kolejna tak duża impreza już za dwa tygodnie. Będzie to Jarmark Świętej Anny. Odbędzie się on w sobotę 27 lipca. Wezmą w nim udział artyści z Polski i zagranicy.