ROZŚWIETLONA POLSKA – RÓWNIEŻ DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

10 sty, 2024 | Sępólno Krajeńskie

2,2 mln złotych dofinansowania na wymianę źródeł światła w latarniach ulicznych otrzymała Gmina Sępólno Krajeńskie. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Rozświetlona Polska”. Łącznie wymienionych będzie aż 1400 punktów świetlnych.

Modernizacja infrastruktury spowoduje znaczne oszczędności w opłatach za energię elektryczną. Stare, sodowe oprawy na słupach oświetleniowych zastąpione zostaną nowymi, LED-owymi. Zużywają one znacznie mniej energii, emitując jednocześnie więcej światła. – Jest to bardzo ważne i istotne zadanie ze względu na stale rosnące koszty energii, z którymi się wszyscy borykamy. Oprawy będą wymieniane na terenie całej gminy. Część tych opraw, które już mamy w technologii LED-owej oczywiście pozostaną, natomiast te wszystkie, które jeszcze mają w swoich oprawach sodowe oświetlenie zostaną wymienione na LED-owe – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Operacja wymiany opraw świetlnych przeprowadzona będzie w tym roku. Otrzymane dofinansowanie stanowi 80 procent wartości całej inwestycji. Pozostałe 20 procent Gmina Sępólno Krajeńskie zapłaci z własnego budżetu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content