ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA W PRZECHLEWIE – ZOBACZ POSTĘP PRAC

7 cze, 2023 | Przechlewo

Kończy się pierwszy etap rozbudowy Przedszkola Gminnego w Przechlewie. Gotowe są już wszystkie ściany i okna. Teraz trwa montaż ociepleń u układanie tynków. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Rozbudowa przedszkola polega na dobudowie dodatkowego skrzydła do istniejącej placówki. Znacznie poprawi to dostępność wolnych miejsc w nauczaniu przedszkolnym w naszej gminie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Dzięki rozbudowie i modernizacji przedszkole zyska 50 miejsc dla naszych dzieci, czyli będziemy mogli przyjąć w tym obiekcie 175 maluchów. Co też ważne, przedszkole zyska salę gimnastyczną, co od lat było marzeniem. Dodatkowo powstaną nowe gabinety dla kadry, która pracuje w przedszkolu. Mam tu na myśli m.in. gabinet logopedyczny, Zyska też kuchnia, która zostanie rozbudowana i doposażona. Po zakończeniu tej inwestycji Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Przechlewie będzie nie do poznania – dodaje wójt. To jednak nie cały zakres prac, które mają być wykonane.

Zmodernizowana będzie także stara część przedszkola. Zyska ona nową elewację. W środku wykonany zostanie także remont. Na otwarcie tej inwestycji zaprosimy za około pół roku – mówi dalej Michałowski. Całość ma kosztować prawie 7,5 mln zł, z czego 4,25 mln zł, Gmina Przechlewo pozyskała ze środków rządowych.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content