ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA – MAMY PIERWSZE WIZUALIZACJE

11 sty, 2022 | Przechlewo

Ponad dwukrotnie zwiększy się powierzchnia Przedszkola Gminnego w Przechlewie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku ruszy rozbudowa obiektu. Znana jest też wstępna wizualizacja inwestycji.

Na modernizację przedszkola gmina otrzymała rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych. Pieniądze te wspomogą rozbudowę placówki, która obecnie jest zbyt mała, jak na potrzeby miejscowości. Powierzchnia użytkowa przedszkola powiększy się o 1000 metrów kwadratowych, to ponad dwukrotnie więcej niż obecna powierzchnia placówki.

– Obecnie trwają końcowe prace przy projekcie. Staramy się o wszystkie pozwolenia, tak aby w jak najkrótszym czasie rozpocząć prace budowlane. Po skompletowaniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca. Liczymy na to, że w połowie roku uda się wbić pierwszą łopatę na terenie budowy – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Prace mają potrwać do końca 2023 roku. Po ich zakończeniu, przechlewskie przedszkole mocno się zmieni.

– Nowo dobudowana część budynku będzie troszeczkę większa od istniejącego budynku starego przedszkola. Będzie tam mała sala gimnastyczna, dwie sale na kolejnych 50 dzieci. Będzie rozbudowana kuchnia, będą też pomieszczenia terapeutyczne, tak aby nauczyciele specjaliści mogli swobodnie pracować z naszymi pociechami – dodaje wójt.

Szacunkowa wartość inwestycji to 5 milionów złotych. Ostateczna cena zostanie wyłoniona w drodze przetargu. Będzie on ogłoszony jeszcze przed wakacjami.

 

 

grafika: UG Przechlewo

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content