ROK 2024 BĘDZIE DOBRY INWESTYCYJNIE

4 lut, 2024 | Przechlewo

Rozpoczęcie realizacji inwestycji o łącznej wartości 17 mln złotych zapowiada Gmina Przechlewo. Na liście zadań są m.in. modernizacje szkół w Sąpolnie i w Przechlewie, budowa przedszkola w Sąpolnie oraz renowacja zabytkowych budynków po byłej bibliotece oraz siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie.

Tegoroczne plany inwestycyjne stanowić mają około jednej trzeciej wszystkich wydatków gminy. – Większość naszych zamierzeń otrzymała dofinansowanie. Dzięki temu w tym roku rozpoczynamy nowe inwestycje o łącznej wartości ponad 17 milionów złotych, z czego blisko 14 milionów złotych są to dofinansowania – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo. Najwięcej środków pochłoną inwestycje w obiekty oświatowe. Budowa przedszkola w Sąpolnie oraz modernizacja szkół w Sąpolnie i Przechlewie mają kosztować łącznie ponad 10 milionów złotych. 8,5 miliona stanowić będzie dofinansowanie. Jest to tak zwane zadanie wieloletnie, w związku z czym prace i płatności za nie, rozłożone będą na dwa lata. Ponadto na liście inwestycji znalazły się także: remont dachu i elewacji budynku po bibliotece gminnej, termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Szczytnie, termomodernizacja i odnowienie elewacji na budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, modernizacja kotłowni w Przechlewie, konserwacja krypty znajdującej się w zabytkowym kościele pw. św. Anny oraz kilka innych mniejszych zadań, realizowanych we współpracy z sołectwami. Gmina Przechlewo będzie także partycypowała w kosztach remontu drogi powiatowej na odcinku Płaszczyca – Sąpolno.

Warto zaznaczyć, że w bieżącej kadencji Gmina Przechlewo wydała na inwestycje ponad 61 milionów złotych. To prawie półtorakrotność całego rocznego budżetu tego samorządu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content