ROK 2022 W INWESTYCJACH – JAKI BĘDZIE?

10 lut, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Aż 26 zadań inwestycyjnych zapisała do realizacji w tegorocznym budżecie Gmina Sępólno Krajeńskie. Samorząd planuje wydać na ten cel ponad 20 milionów złotych. To prawie 23 % wszystkich zaplanowanych na ten rok wydatków gminnych.

Na liście zadań przeważają te, dotyczące budowy dróg. I tak na przykład gruntownej modernizacji doczeka się ulica Wyspiańskiego i Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim. Kontynuowane będą także prace na drodze gminnej prowadzącej przez miejscowość Wysoka Krajeńska. Odcinkowe remonty dróg prowadzone będą także w miejscowościach: Włościbórek, Włościbórz i Wałdówko. Większość z tych zadań otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Wałdowie budowany będzie chodnik. To zadanie zostanie zrealizowane w ramach funduszu sołeckiego. Pojawią się też inwestycje związane z budową kanalizacji sanitarnej, czy podłączeniem pojedynczych już odbiorców do gminnej sieci wodociągowej.

– Najważniejszym i najbardziej kosztownym zadaniem będzie natomiast budowa trzeciego przedszkola samorządowego w naszej gminie. Ma ono kosztować prawie 11 milionów złotych – zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Pół miliona złotych kosztować będzie budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Zalesiu. W Dziechowie powstanie nowe miejsce aktywności i rekreacji. Zmodernizowane zostanie także sępoleńskie molo. W tym roku rozpocznie się też budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To zadanie ma kosztować 1,5 mln zł, przy czym prawie 1,3 mln stanowić będzie dofinansowanie unijne. Samorząd dofinansuje także zakup nowego radiowozu dla miejscowej policji.

Zaplanowane na ten rok wydatki majątkowe są wyjątkowo wysokie. Przekraczają one nawet ubiegłoroczny, rekordowy poziom nakładów inwestycyjnych. Jak dodają władze samorządowe, ogromna w tym zasługa pozyskanych dofinansowań. Stanowią one prawe 80 procent wartości wszystkich inwestycji łącznie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content