ROK 2021 W INWESTYCJACH

2 mar, 2022 | Brusy

W ubiegłym roku w Brusach, co piąta złotówka z budżetu miejskiego, przeznaczona była na inwestycje. Ratusz przedstawił podsumowanie wydatków majątkowych za rok 2021.

Na liście ubiegłorocznych zadań inwestycyjnych znalazło się 12 dużych realizacji.

– Trwa cały czas przebudowa, rozbudowa Centrum Kultury i Biblioteki. Oddaliśmy do użytku starą szkołę w Brusach, powstało tam Centrum Usług Społecznych, został utworzony Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej. Zrealizowano kilka zadań drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Wśród wspomnianych wyżej inwestycji drogowych znalazły się m.in.: budowa ulicy Długiej w Męcikale, Kościelnej w Kosobudach, Polnej w Brusach oraz kolejny etap budowy traktów jezdnych na osiedlu Słonecznym w Brusach. Ponadto na terenie gminy zakończono też rozbudowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Odnowiono także teren rekreacyjny w Widnie.

Łącznie na inwestycje w Brusach wydatkowano ponad 20 milionów złotych. 13,5 mln to dofinansowania zewnętrzne. Z budżetu państwa gmina pozyskała ponad 7 milionów złotych. 6 milionów to środku unijne. Niespełna 300 tysięcy złotych dołożył także Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content