ROK 2017 W INWESTYCJACH

14 lut, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Ponad 5 milionów złotych z własnych środków i co najmniej drugie tyle ze środków zewnętrznych, planuje w tym roku wydać na inwestycje – Gmina Sępólno Krajeńskie. Priorytetem mają być remonty dróg oraz rewitalizacja miasta.

W planach inwestycyjnych samorządu jest wykonanie 19 zadań. Liczba ta może się nieznacznie zmieniać, w zależności od dostępności środków zewnętrznych. „Bez wątpienia jednak, najważniejsze w tym roku będą remonty dróg oraz rozpoczęcie procesu rewitalizacji centrum miasta” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W planie są modernizacje ulicy Bema i Kusocińskiego. Zbudowana będzie także ulica Kochanowskiego na osiedlu Jana Pawła II. Do przebudowy wyznaczono także trakt Nowy Rynek – Wojska Polskiego. Powstaną też nowe drogi  transportu rolnego. Tym razem chodzi o dokończenie odcinka Wałdowo – Toboły oraz nową drogę w Zbożu – Osiedle. Gmina Sępólno Krajeńskie będzie także partycypowała w kosztach budowy chodników przy drogach powiatowych. W ramach budżetu obywatelskiego wytyczona zostanie ścieżka rowerowa wokół jeziora Sępoleńskiego. Powstaną tam też miejsca widokowe.

Rok 2017 to także przygotowanie do wieloletniego programu rewitalizacji miasta. W tym roku powstaną pierwsze dokumentacje techniczne. Opracowania i projekty tworzone będą także dla sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Miasto przymierza się do ich modernizacji.

W Wałdowie powstanie nowy plac zabaw, a w Komierowie rozpocznie się budowa świetlicy wiejskiej. Na terenie gminy zbudowane będą też nowe punkty świetlne. W Zespole Szkół w Lutowie, powstanie pomieszczenie na potrzeby oddziału przedszkolnego.

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content