Wielkanocne ozdoby, rysunki, zdjęcia, wiersze, opowiadania lub relacje – można zgłaszać do konkursu ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę i Centrum Kultury w Przechlewie. Wyjątkowo jednak prac nie należy przynosić do placówki. Wszystkie należy opublikować w internecie.

Ze względu na pandemię koronawirusa nie należy wychodzić z domu. Na szczęście internet daje nam możliwość komunikowania się ze sobą. I tak też przeprowadzony zostanie ów konkurs. „Prosimy, aby potraktować go jako zabawę i swego rodzaju oderwanie się od aktualnych problemów oraz okazję do integracji rodzinnej w świątecznym czasie” – zachęca Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografię swojej pracy lub napisać odpowiedni tekst. Treść lub plik graficzny należy później umieścić na profilu facebookowym GBiCK w Przechlewie – https://www.facebook.com/biblioteka.wprzechlewie/  O zwycięstwie zdecyduje ilość polubień danej pracy. Szczegółowa instrukcja – jak należy wklejać i opisywać prace, znajduje się w regulaminie konkursu opublikowanym na profilu GBiCK. Prace należy zgłaszać do 8 kwietnia. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec miesiąca. Nagrody będą przekazane zwycięzcom po ustaniu pandemii. „Pielęgnujmy nasze rodzinne obrzędy i przyzwyczajenia. Opowiadajmy o nich dzieciom. Wspólnie przygotowujmy dekoracje świąteczne, potrawy, święconkę, po prostu cieszmy się chociaż troszeczkę” – zachęca dalej Elżbieta Baran. Konkurs jest otwarty dla wszystkich.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu