Tata, mama, babcia, lub dziadek – wszyscy czytają ciekawe bajki maluchom. W Sępólnie Krajeńskim działa Klub Czytających Rodzin. I choć to organizacja nieformalna, wytrwałości i małym i dużym nie brakuje.

Czytające rodziny spotykają się co poniedziałek o godzinie 17.00 w sępoleńskiej bibliotece publicznej. „Przychodzą mamy, tatusiowie, czasami dziadkowie ze swoimi pociechami w wieku przedszkolnym. Przychodzą całe rodziny” – mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Celem tej akcji jest nie tylko spędzenie wspólnie czasu z dzieckiem w otoczeniu książek, ale również integracja. „Rodzice nie tylko czytają dzieciom książki, ale biorą udział także w przedstawieniach, przynoszą ciasta, celebrują nadchodzące święta, jest rodzinnie” – dodaje Kędzierska. Taka forma zabawy z książką zachęca małych czytelników do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Czytelniczą aktywność grupy doceniła także fundacja prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”,  fundując sępoleńskiemu klubowi spotkanie autorskie ze znanym pisarzem dla dzieci. Tegorocznym gościem biblioteki był Przemysław Wechterowicz. Spotkania Klubu Czytających Rodzin są otwarte. Dołączyć do niego, w każdej chwili może każda zainteresowana rodzina.

fot. Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim