REWITALIZACJA MIASTA – RUSZAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE

15 lut, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Jaki pomysł na zagospodarowanie Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim mają eksperci? Tego będzie można się dowiedzieć już w najbliższy piątek (17.02) o godzinie 16.30. W Centrum Aktywności Społecznej zostanie przedstawiony plan rewitalizacji śródmieścia. Wydarzenie zainauguruje także cykl konsultacji społecznych.

Plac Wolności w Sępólnie Krajeńskim to obszar, który jako pierwszy w mieście, będzie rewitalizowany. Aby móc ubiegać się o środki unijne na prace remontowe, niezbędne jest wcześniejsze opracowanie dokumentacji. Ta zakłada także przeprowadzenie konsultacji społecznych. Chodzi o to, aby mieszkańcy wypowiedzieli się na temat, czy zaproponowane rozwiązania odpowiadają ich gustom? „Spotkanie organizowane w Centrum Aktywności Społecznej będzie miało charakter dyskusyjny, dlatego zapraszam na nie zainteresowanych tematem. Wstęp będzie otwarty dla wszystkich” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Po przeprowadzeniu konsultacji zostanie opracowana ostateczna wersja dokumentacji technicznej zadania. Na jej podstawie gmina będzie aplikowała o środki unijne. Pierwsze prace remontowe w obszarze rewitalizacji, mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Warunkiem jest jednak szybkie otrzymanie dofinansowania zewnętrznego.

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content