NASZ REPREZENTANT W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

30 maj, 2017 | Przechlewo

Dariusz Szopiński, urzędnik reprezentujący barwy Urzędu Gminy Przechlewo zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiego Biegu Tura. Spośród zawodników reprezentujących Powiat Człuchowski, był on najlepszy. Zawody odbyły się w minioną niedzielę w Człuchowie.

Po pokonaniu 10 kilometrowego odcinka, Szopiński przybiegł na metę z wynikiem 36min 59sek. Był to szósty rezultat w klasyfikacji generalnej. Zawody wygrał Dawid Klaybor z Żagania z wynikiem 32min 55sek.

Człuchowski Bieg Tura to największa impreza biegowa w południowej części Pomorza. Startują w niej zawodnicy z Polski i zagranicy. W tym roku na starcie stanęło 278 biegaczy. 211 rywalizowało na odcinku 10 kilometrów, a 67 ścigało się na odcinku 3,3 km. Trasa wiodła ulicami Człuchowa.

„Pogoda nie pomagała. Lekki wiaterek, trochę mało wody na trasie i wysoka temperatura, ale atmosfera była super” – mówi reprezentant Przechlewa. „Był to trzeci mój start w tych zawodach i za trzecim razem udało się osiągnąć cel, czyli tytuł Najlepszego Zawodnika Powiatu Człuchowskiego” – dodaje Szopiński.

2 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Andrzej Roglewicz reprezentujący Pack Man Team (czas -33.18). 3 na mecie był reprezentant Ukrainy – Denis Slobodianiuk (czas – 34.54)

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Powiatu Człuchowskiego – 1 miejsce zajął Dariusz Szopiński z Przechlewa (czas – 36.59). W klasyfikacji generalnej zajął on 5 miejsce. 2 lokatę wśród reprezentantów Powiatu Człuchowskiego zajął Bartłomiej Krotla (czas – 37.51). 3 miejsce w tej samej klasyfikacji zajął Krzysztof Kosiarkiewicz z Debrzna (czas – 38.01).

fot: serwissamorzadowy.eu