REMONTY ULIC MIEJSKICH – NIEBAWEM NOWE ODCINKI

24 maj, 2017 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przed zimą zbudowane będą trzy nowe ulice osiedlowe w Sępólnie Krajeńskim. Wszystko ma kosztować 2 miliony złotych. Prace na pierwszej z ulic już się kończą. Drogowcy niebawem przeniosą się na dwa kolejne odcinki.

Finał prac już widać na ulicy Bema. „Została ona zbudowana w technologii podobnej jak inne, wcześniej naprawiane ulice osiedlowe w naszym mieście” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. „Nawierzchnię stanowi kostka polbrukowa. Są też nowe odcinki ścieżek rowerowych i zatoki parkingowe” – dodaje Burmistrz.

Niebawem rozpoczną się prace na Kusocińskiego i Kochanowskiego. Te drogi również będą budowane od podstaw. W ramach zadania naprawiony zostanie także łącznik pomiędzy ulicami: Kochanowskiego, Wyspiańskiego i Małcużyńskiego. Zadanie wykonuje sępoleński Zakład Transportu i Usług.

To nie pierwsze drogi osiedlowe remontowane lub budowane zupełnie od podstaw w Sępólnie Krajeńskim. Wcześniej samorząd przeprowadził prace także na ulicach: Małcużyńskiego, Moniuszki, Cichej, Reymonta, Mickiewicza, Konopnickiej, Broniewskiego i 27 Stycznia.

W planach, oprócz wymienionych wcześniej traktów,  Kochanowskiego i Kusocińskiego, jest jeszcze budowa ulic: Nałkowskiej, Wieniawskiego, Kiepury, Kopernika i Kossaka. Na liście zadań remontowych na najbliższe dwa lata  jest także ulica Przemysłowa.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content