REMONTY DROGOWE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

23 kw., 2021 | Sępólno Krajeńskie

Po wiosennej przerwie ruszyły roboty na drogach miejskich w Gminie Sępólno Krajeńskie. Obecnie prace prowadzone są na ulicy Pokrzywnickiego i na osiedlu Leśnym. Niebawem drogowcy przeniosą swój sprzęt także na przeprawę drogową w Niechorzu.

Na ulicy Pokrzywnickiego budowany jest już krawężnik oraz ciągi piesze i pieszo-rowerowe. Powstaje też podbudowa pod przyszłą jezdnię. – Jest to ostatnia ulica na tym osiedlu, która nie ma jeszcze zmodernizowanej nawierzchni. Wszystkie pozostałe ciągi komunikacyjne zostały już wyremontowane – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Prace drogowe trwają też za stacją paliw, na ulicy dojazdowej do osiedla Leśnego. Tam także gotowe są już krawężniki. Niebawem będzie wylewany asfalt.  

W przyszłym miesiącu powinny także ruszyć prace remontowe mostu na rzece Sępolence w Niechorzu. Jest to odcinek prowadzący do miejscowości Komierówek. Sama droga została wyremontowana już ubiegłym roku. Do wykonania pozostała tam jedynie gruntowna przebudowa przeprawy drogowej. Wszystkie trzy zadania powinny być gotowe najpóźniej do końca czerwca.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content