REMONTY DRÓG W GMINIE SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

17 kwi, 2024 | Sępólno Krajeńskie

Po zimowej przerwie wznowiono front robót drogowych w Gminie Sępólno Krajeńskie. W pierwszej kolejności naprawione będą śródpolne drogi gruntowe prowadzące do gospodarstw rolnych. Chodzi szczególnie o te odcinki, które po sezonie zimowym są najbardziej zniszczone.

Niebawem ruszą też budowy kolejnych dróg gminnych położonych w terenie zabudowanym lub prowadzących do miejscowości. Mowa tu m.in. o odcinku z Wałdówka w kierunku Klonii oraz budowie kolejnych ulic w Piasecznie i Świdwiu. W Komierowie i Kawlach prace już trwają. – Nie będą to drogi gruntowe uzupełniane tłuczniem, tylko wybudowane w postaci bądź to asfaltu, bądź kostki polbrukowej. W ten sposób Gmina Sępólno Krajeńskie chce zadbać i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie tych, którzy mieszkają na terenach wiejskich, gdzie ta infrastruktura wymaga znaczących nakładów – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W mieście także prowadzone są prace drogowe. Obecnie trwają one m.in. na ulicy Radosnej i Więcborskiej. Zadania zakładają budowę nowych ulic od podstaw. Oba te odcinki będą gotowe jeszcze w tym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa drogi w Komierowie

Budowa ulicy Więcborskiej w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content