REMONT SZKOŁY W KOCZALE – ZOBACZ JAK SIĘ ZMIENIŁA

23 lis, 2023 | Koczała

Ledwie zakończył się pierwszy etap remontu budynku Szkoły Podstawowej w Koczale, a już rozpoczęły się przygotowania do drugiego etapu robót. Mają one ruszyć od stycznia i potrwają do końca wakacji.

Ze względu na fakt, że szkoła musi cały czas funkcjonować, prace budowlane zostały podzielone na dwie części. W pierwszej, gruntowny remont wykonano w tak zwanej nowej części szkoły. – Ten etap prac obejmował między innymi wymianę drzwi wejściowych, wymianę płytek podłogowych na korytarzach, zostały wymienione klatki schodowe, odnowiono też część sal lekcyjnych – wylicza Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. Dodatkowo w ramach remontu gruntownie wyremontowano toalety, szkolną kuchnię i pomieszczenia administracyjne. Wymieniono także instalację elektryczną i oświetlenie. Nowością jest też odnowienie sali gimnastycznej i pozbycie się z niej przykrych zapachów.

Teraz trwają przygotowania do drugiego etapu remontu szkoły. Tym razem gruntownej renowacji poddana będzie tak zwana stara część szkoły. Nowością ma być dobudowana do obiektu nowa szatnia, która posłuży nie tylko uczniom, ale też sportowcom korzystającym z pobliskiego kompleksu boisk. – Szatnia umożliwi komfortowe korzystanie z Orlika osobom spoza szkoły, mam tu na myśli przede wszystkim nasz klub LKS Granit, ale przychodzą do nas też tenisiści, koszykarze. Kompleks jest wykorzystywany w zasadzie przez cały rok – dodaje wójt. Do tej pory sportowcy trenujący na przyszkolnych boiskach korzystali albo z szatni szkolnej, albo przebierali się na ławeczkach dla widzów. Nowa szatnia będzie obiektem funkcjonującym niezależnie od szkoły i dostępnym w godzinach otwarcia boisk. Dobrą wiadomością jest też otrzymane dofinansowanie na renowację całego kompleksu boisk Orlik. Prace będą prowadzone równolegle z budową nowej szatni.

Cała inwestycja kosztować będzie ponad 3,6 miliona złotych. 2,5 miliona złotych stanowi pozyskane przez Gminę Koczała rządowe dofinansowanie w ramach programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Szkoła Podstawowa w Koczale

Szkoła Podstawowa w Koczale

Szkoła Podstawowa w Koczale

Szkoła Podstawowa w Koczale

Szkoła Podstawowa w Koczale

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content