REMONT KOŚCIOŁA ŚW. ANNY BĘDZIE KONTYNUOWANY

26 maj, 2017 | Przechlewo

Niebawem rozpocznie się kolejny etap remontu kościoła Świętej Anny w Przechlewie. Tym razem renowacji zostanie poddana nieodrestaurowana dotąd część posadzek i ławek w świątyni. Prace rozpoczną się już w przyszłym miesiącu.

Renowacja zabytkowego kościoła Św. Anny w Przechlewie trwa z przerwami już od kilku lat. Przez ten czas udało się naprawić dach świątyni, część posadzek oraz system wentylacyjny. Odrestaurowano także zabytki wewnątrz kościoła, w tym także XIX wieczne organy i kilka ławek.

Aby zupełnie zakończyć proces renowacji świątyni, niezbędna jest jeszcze naprawa stropów i odnowienie pozostałych ławek. Potrzebna jest także wymiana wszystkich posadzek, bo te są źródłem wilgoci – mówi ks. Krzysztof Jakubek, proboszcz Parafii Św. Anny w Przechlewie.

Na część z tych zadań, udało się pozyskać 250 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z trzech źródeł. 200 tysięcy złotych zapewniła Gmina Przechlewo, 50 tysięcy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 12 tysięcy to środki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Za powyższe środki uda się odnowić wszystkie zabytkowe ławki oraz dokończyć wymianę posadzek. Rodzice dzieci komunijnych zgodzili się dodatkowo sfinansować renowację płaskorzeźb, stanowiących elementy drogi krzyżowej.

Prace remontowe potrwają do sierpnia. W tym czasie wszystkie msze i nabożeństwa będą odprawiane w sąsiednim kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content