REKORDOWA FREKWENCJA W GŁOSOWANIU NAD BUDŻETEM OBYWATELSKIM

25 paź, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Aż 3414 osób wzięło udział w głosowaniu nad budżetem obywatelskim w Gminie Sępólno Krajeńskie. Ratusz ogłosił też wyniki plebiscytu. Decyzją mieszkańców, zwycięskie zadania zostaną wprowadzone do przyszłorocznego budżetu miasta.

Zgodnie z przyjętymi w Sępólnie Krajeńskim zasadami do podziału jest 200 tysięcy złotych, przy czym 100 tysięcy może być przeznaczone na inwestycję realizowaną w mieście, a kolejne 100 tysięcy na zadanie realizowane na terenach wiejskich. W tym roku pierwszą inwestycją wybraną w głosowaniu mieszkańców będzie budowa miasteczka ruchu drogowego wraz ze strefą gier. Obiekt taki powstanie w Sępólnie Krajeńskim. Głosowało na niego 378 osób.

Na terenach wiejskich zwyciężyła modernizacja placu zabaw i budowa siłowni plenerowej w Lutowie. To zadanie poparło 848 osób. Realizacja obu zwycięskich zadań rozpocznie się już w przyszłym roku – zapewnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. W tym roku do sępoleńskiego budżetu obywatelskiego zakwalifikowano dwa zdania miejskie oraz pięć propozycji do realizacji na terenach miejskich.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content