RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE W SĘPOLEŃSKIEJ BIBLIOTECE

7 gru, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Warsztaty rękodzieła artystycznego ruszyły w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Uczestnicy zajęć pod okiem fachowca uczą się, jak w prosty sposób przygotować ozdoby świąteczne. Warsztaty  są jedną z atrakcji oferowanych przez bibliotekę. Bierze w nich udział grupa pań, w większości mieszkanek Gminy Sępólno Krajeńskie.

Jak na zajęcia przedświąteczne przystało, nie może zabraknąć choinkowych bombek, ozdób i opakowań na prezenty. Jedną z metod ich zdobienia jest tak zwany transfer, czyli technika polegająca na przenoszeniu wydruku na tkaninę. Podczas zajęć zaprezentowane będą także inne, bardziej tradycyjne metody dekoracji wyrobów. „Warsztaty są kierowane dla osób w różnym wieku i różnej płci, choć w tym przypadku, panie dopisały najlepiej” – mówi prowadząca zajęcia – Beata Bohaczyk.
To nie pierwsze takie zajęcia organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim. „Chcemy przez to pokazać, że biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, ale również miejsce, w którym dzieją się różne inne rzeczy” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor placówki. Jak dodaje – zajęć i różnego rodzaju spotkań, są tam setki. Warsztaty rękodzieła artystycznego trwać będą do końca miesiąca. Odbywają się one w każdy piątek o godzinie 17.00.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content