RAJD Z KOMPASEM JUŻ W NAJBLIŻSZY WEEKEND

21 maj, 2024 | Przechlewo

Ponad 200 zawodników wystartuje w przechlewskiej edycji Rajdu z Kompasem. Impreza ta odbędzie się już w najbliższą sobotę (25.05). Start i meta zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

Zawody polegają na pokonaniu zadanego odcinka w jak najkrótszym czasie. Na chwilę przed startem zawodnicy otrzymują papierową mapę i przy pomocy kompasu muszą sami wyznaczyć sobie najbardziej optymalną trasę. Korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas wyścigu jest zabronione. W zawodach mogą startować osoby z różnym doświadczeniem i w różnym wieku. Dla maluchów, startujących pod opieką dorosłych wyznaczona zostanie trasa smerfowa o długości 10 kilometrów. Kolejne stopnie trudności to trasy o długości: 12,5 km, 15 km, 21 km i 30 km. Niektóre z nich trzeba będzie pokonywać nocą. Będą też trasy rowerowe.

Pierwsze drużyny wystartują o godzinie 10.00. Dekoracje zwycięzców organizowane będą od godziny 17.00 i potrwają aż do 2.15 w nocy. Wszystko zależeć będzie od godziny zakończenia wyścigu na danym odcinku. Tegoroczna edycja Rajdu z Kompasem będzie już 25. w historii tej imprezy. W Przechlewie jest ona organizowana po raz pierwszy. Na stronie internetowej zkompasem.pl wciąż przyjmowane są zapisy chętnych. Wolne miejsca są tylko na wybranych trasach.

 

fot. pixabay.com

 

 

 

    

Czytaj cały artykuł
Skip to content