RADA GMINY UDZIELIŁA WÓJTOWI ABSOLUTORIUM ZA ROK 2020

28 maj, 2021 | Przechlewo

Jednogłośnie Rada Gminy Przechlewo udzieliła Wójtowi Gminy Przechlewo absolutorium z wykonania budżetu za rok 2020. – Był to niełatwy rok, naznaczony pandemią koronawirusa, jednak dla naszej gminy był on naprawdę niezły – podsumował po posiedzeniu wójt Krzysztof Michałowski.

Na liście wykonanych inwestycji znalazło się ponad 30 pozycji. Wśród nich były między innymi: przebudowa dróg gminnych Dąbrowa – Łubianka i Przechlewo – Zawada, dofinansowanie zakupu namiotu pneumatycznego dla OSP Przechlewo, remont elewacji szkoły i sali gimnastycznej w Sąpolnie, modernizacja świetlic wiejskich w Nowej Wsi i Szczytnie. Ponadto wciąż trwają prace związane z budową nowej świetlicy w Pakotulsku. Modernizacji doczekała się też sala widowiskowa w domu kultury oraz dolna płyta stadionu w Przechlewie. W 2020 roku 318 tysięcy złotych przeznaczono także na fundusz sołecki. To właśnie z tych pieniędzy realizowane były drobne remonty, zakupy i prace porządkowe w mniejszych miejscowościach.

Ubiegłoroczne dochody budżetu wyniosły ponad 41 mln zł. Wydatki były o 4 mln mniejsze. – Kondycja finansowa gminy Przechlewo jest bardzo dobra. Wskaźnik zadłużenia w stosunku do dochodów wyniósł na koniec roku 38,3 %, co jest bardzo bezpiecznym poziomem – dodaje wójt Krzysztof Michałowski. W sesji absolutoryjnej wzięło udział 15 radnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content