QUESTY O SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM – CAŁOROCZNA ZABAWA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

19 wrz, 2021 | Sępólno Krajeńskie

Mimo iż sezon turystyczny już za nami, na zwiedzanie Sępólna Krajeńskiego nigdy nie jest za późno. Biblioteka Publiczna wraz ze stowarzyszeniem „Trzecie Miejsce” proponują questy, dzięki którym spacer po mieście będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

– Mówiąc wprost, questy to edukacyjna gra terenowa, dzięki której w atrakcyjny sposób można poznać atrakcyjne dziedzictwo i bogactwo historyczne naszego miasta. Jest to rodzaj turystyki poznawczej wzbogaconej zagadkami – mówi Łukasz Jakubowski ze stowarzyszenia „Trzecie Miejsce”.

Pierwsza z zabaw jest adresowana do dzieci. Zatytułowano ją tak samo jak wydaną niedawno przez bibliotekę książkę: „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”. Quest ściśle nawiązuje do opowiadania. Warto zatem wcześniej się z nim zapoznać.

Druga zabawa jest z kolei dedykowana osobom dorosłym. „Od tablicy do tablicy – tak poznajemy dzieje okolicy”, bo taki nosi tytuł ten quest, oprowadza nas po tablicach historycznych ustawionych w różnych punkach miasta. Są to tablice, które zostały umieszczone z inicjatywy radnego Artura Juhnke.

Aby wziąć udział w zabawie należy wcześniej pobrać odpowiedni quest. Ma on formę folderu z instrukcjami. Questy są dostępne między innymi w sępoleńskiej bibliotece oraz w jej filii przy ulicy Kościuszki, a także w Punkcie Informacji Turystycznej. Foldery są bezpłatne. Ich ilość jest jednak ograniczona. W zabawie może wziąć udział każdy, w każdej chwili. Pora dnia i pora roku nie ma tutaj znaczenia. To także ciekawa atrakcja dla turystów – zapewniają twórcy sępoleńskich questów.

 

 

fot. 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content