PUNKT PRZEDSZKOLNY – ZMIANY W SZKOLE

8 sie, 2018 | Przechlewo

25 dzieci w wieku 6 lat znajdzie opiekę w nowo tworzonym punkcie przedszkolnym w Przechlewie. Oddział ruszy 3 września i będzie miał swoją siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej. Jest to odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolu.

Punkt przedszkolny powstanie w największej i najbardziej komfortowej sali w naszym obiekcie – mówi Wojciech Podgórski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przechlewie. Sala będzie wyremontowana i wyposażona w niezbędne urządzenia i zabawki. Tuż obok powstanie szatnia i toalety dla maluchów. Działający przy szkole punkt przedszkolny będzie się opiekował sześciolatkami w godzinach od 7.00 do 15.00. W tym czasie dzieci otrzymywać będą pełne wyżywienie, takie samo jak w przedszkolu. Rekrutację do punktu przeprowadziło już Przedszkole Gminne.

To nie jedyna zmiana w rozmieszczeniu pomieszczeń miejscowej szkoły. Na parterze od września powstanie też sala lekcyjna dla niepełnosprawnych uczniów klasy pierwszej. Szkoła organizuje klasę integracyjną w której wraz z dziećmi zdrowymi, uczyć się będą dzieci z dysfunkcjami ruchowymi. Umieszczenie sali na parterze oraz zbudowanie podjazdów ułatwi tym dzieciom i ich rodzicom korzystanie z obiektu. Nowa sala dydaktyczna będzie do dyspozycji tych uczniów przez pierwsze trzy lata nauki. Tyle bowiem trwa etap nauczania początkowego.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content