PTAKI PTASZKI POLNE – KONKURS!

14 kwi, 2023 | Koczała

Do 20 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie recytatorskim „Ptaki i Ptaszki Polne”. Do rywalizacji mogą stanąć przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Każdy z uczestników zabawy musi zaprezentować jeden wiersz. Uczniowie klas VII i VIII mogą zaprezentować także fragment prozy.

„Ptaki i Ptaszki Polne” to najstarszy w regionie i jeden z najstarszych w Polsce, organizowanych dotąd konkursów recytatorskich. W tym roku odbędzie się jego pięćdziesiąta czwarta edycja. – Jest to konkurs recytatorski, najpierw szkolny, później gminny, a potem jedziemy z laureatami do Miastka, gdzie odbywa się finał regionalny. Jest to konkurs dla dzieci z gmin wiejskich i odbywa się on w trzech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII, ale my rozszerzyliśmy go w naszej gminie jeszcze o kategorię „przedszkolaki”. To dlatego, żeby promować kulturę żywego słowa i jak największą ilość dzieci zachęcić do tego, aby uczyły się wierszy, aby zapoznawały się z poezją polską – mówi Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Jak dodaje – nie ma preferencji jeżeli chodzi o dobór autorów i repertuaru. Ważne, aby była to poezja polska, w której dziecko czuje się najlepiej.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć ją do GOK w Koczale, w terminie do 20 kwietnia. Sam konkurs odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 10.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Karty zgłoszeń i regulamin konkursu są do pobrania na stronie: https://kultura.koczala.pl/gok/

 

 

grafika: pixabay.com

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content