PSZOK W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM JEST JUŻ GOTOWY

6 wrz, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Zakończyły się prace modernizacyjne w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Sępólnie Krajeńskim. Obiekt został zbudowany w zasadzie na nowo. Teraz spełnia on wszystkie wymagane prawem normy.

Lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów nie zmieniła się. Nadal mieści się on na ulicy Przemysłowej przy oczyszczalni ścieków. Zmieniła się za to wielkość obiektu i jego wyposażenie. Już na wjeździe znajduje się waga przy pomocy której, będzie można sprawdzić ile odpadów jest wwożonych na teren obiektu. Obok znajdują się specjalistyczne pojemniki, w których składowane będą posortowane surowce. Jest też miejsce rozbiórki odpadów wielkogabarytowych. Cały obiekt jest ogrodzony i oświetlony. Teren jest także monitorowany.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to miejsce nie tylko czasowego składowania opadów. Tutaj zużyte surowce mogą przywozić także mieszkańcy. – Czasami zdarza się tak, że na posesjach zalegają jakieś odpady, a harmonogram ich wywozu przewiduje ich odbiór za jakiś czas. Innym razem są to odpady, których wcale nie ma w harmonogramie, mowa tu na przykład o zużytych oponach czy materiałach budowlanych. Wówczas takie rzeczy można przywieźć samemu do punktu – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Budowa sępoleńskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych kosztowała 2,8 mln złotych, z czego 1,7 mln to pozyskana przez Gminę Sępólno Krajeńskie dotacja unijna.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content