PRZYGOTOWUJEMY KOLEJNE INWESTYCJE

11 lip, 2024 | Koczała

Realizację co najmniej sześciu dużych inwestycji planuje na ten rok Gmina Koczała. Właśnie ogłoszono pierwsze przetargi. Część z tych inwestycji ma być gotowa już w przyszłym roku.

Ogłoszony jest już przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Koczale. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do piątku – 12 lipca. Zwycięzca będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania. Kolejnym, który czeka na rozstrzygnięcie jest przetarg na przebudowę remiz strażackich w Koczale, Pietrzykowie i Starznie. W tym przypadku oferty można składać do 25 lipca. Na zrealizowanie zadania wykonawca będzie miał 25 miesięcy od daty podpisania umowy.

Niebawem ogłoszony zostanie także konkurs na wybór firmy, która zajmie się renowacją zabytkowych obiektów sakralnych w Koczale i Starznie. W Koczale naprawiana będzie wieża kościoła parafialnego. W Starznie remontu wymaga z kolei drewniana elewacja świątyni.

W przygotowaniu są też przetargi dotyczące termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz przebudowy części obiektu przedszkola na potrzeby żłobka.

W tym roku ma się rozpocząć także naprawa dróg do Płocicza i Załęża. Są to drogi powiatowe, które będą wspólnie modernizowały Powiat Człuchowski i Gmina Koczała. Niebawem ogłoszony zostanie również przetarg na opracowanie Projektu Planu Ogólnego dla Gminy Koczała. Będzie on określał, w jakich częściach gminy będzie można w przyszłości urządzać strefy przemysłowe, osiedla mieszkaniowe, czy urządzać parki, drogi lub boiska. – Są to inwestycje, na które pozyskaliśmy środki w ubiegłym roku, ale ich rozpoczęcie zaplanowaliśmy na ten rok. W przypadku niektórych zadań zakończenie zaplanowane jest na rok 2025 – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała. Ogłoszenia o przetargach można śledzić na bieżąco na platformie ezamowienia.gov.pl.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content