PRZETARG NA CENTRUM OPIEKUŃCZO-MIESZKALNE ROZSTRZYGNIĘTY

2 wrz, 2021 | Przechlewo

2.755.000 złotych – tyle będzie kosztowała budowa przechlewskiego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Wszystko ma być gotowe do końca przyszłego roku. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie tego zadania.

Budynek będzie miał około 440 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W przyszłości wprowadzi się do niego działający już w Przechlewie Środowiskowy Dom Samopomocy. W nowym obiekcie będą też pomieszczenia dla osób, które wymagają opieki w ciągu dnia. Chodzi tu przede wszystkim o seniorów, którymi ze względu na ich niesamodzielność, trzeba się zajmować niemalże przez całą dobę. Placówka swoimi usługami będzie mogła odciążyć ich rodziny na co najmniej kilka godzin dziennie.

– Potrzeba wybudowania takiego obiektu jest bardzo duża. Na dzisiaj Środowiskowy Dom Samopomocy znajduje się na pierwszym piętrze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Te pomieszczenia nie spełniają już dzisiejszych standardów, chociaż cieszymy się, że je mamy. Nowy obiekt pozwoli na rozszerzenie tej grupy podopiecznych – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego gmina otrzymała 2 miliony dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Brakujące 755 tysięcy dołoży z własnego budżetu.

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content