PRZETARG NA CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNE OGŁOSZONY

2 sie, 2021 | Przechlewo

Do 4 sierpnia Gmina Przechlewo czeka na oferty cenowe firm, które chciałyby podjąć się budowy Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. Obiekt miałby być gotowy do końca przyszłego roku. Stanie on przy ulicy Szkolnej, nieopodal starej szkoły.

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to zupełnie nowa placówka, która powstanie w Przechlewie. Będzie to instytucja niosąca pomoc osobom chorym i w podeszłym wieku. Działać tam będzie dzienny dom opieki. Będzie też kilka miejsc do prowadzenia opieki całodobowej.

– Inwestycja zakłada budowę nowego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia dla grup Środowiskowego Domu Samopomocy oraz pomieszczenia dla osób, które chciałyby spędzić w tym dziennym domu czas. Chodzi tutaj o seniorów, którzy nie mogą sami pozostać w domu, a rodzina potrzebuje opieki wytchnieniowej. Do tej pory w naszej gminie nie było takiej instytucji, a wiemy, że jest takie zapotrzebowanie – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Szacowany koszt budowy obiektu to 2 do 2,5 mln złotych. 2 miliony gmina otrzymała w formie dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content