PRZETARG NA DROGĘ W SĄPOLNIE

10 lut, 2018 | Przechlewo

Ponad milion złotych na remont drogi w Sąpolnie planuje wydać w tym roku Gmina Przechlewo. Właśnie ogłoszono przetarg na to zadanie. Oferty można składać do 15 lutego w Urzędzie Gminy Przechlewo.

Planowana do remontu droga w Sąpolnie to obecnie mocno zniszczony trakt. Jest to szlak prowadzący przez wieś, który po remoncie ma być bardziej bezpieczny i estetyczny – mówi Anna Marach z Urzędu Gminy w Przechlewie. Zakres zadania obejmuje budowę jezdni o szerokości 5 metrów oraz chodnika o szerokości 2 metrów. Całość ma być odwodniona. Remontowany odcinek ma długość niespełna 1 kilometra. Powstaną tam też dwa progi zwalniające.

Jeżeli przetarg uda się rozstrzygnąć w lutym, a pogoda nie pokrzyżuje planów, prace będą mogły ruszyć już w połowie marca. Całe zadanie ma być gotowe w sierpniu tego roku. Wszystko będzie prowadzone w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zwycięzca przetargu będzie zajmował się kompleksowo wykonaniem tego zadania. Inwestycja jest dofinansowywana w ponad 63 procentach z budżetu Unii Europejskiej. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content