PRZEKAŻ 1 PROCENT DLA WANDZINA

27 mar, 2017 | Przechlewo

Przypominamy, że rozliczając swoje roczne zeznanie podatkowe, możemy przekazać jeden procent podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. W Gminie Przechlewo taki status ma między innymi Eko-Szkoła Życia w Wandzinie.

Placówka zajmuje się leczeniem osób uzależnionych. Prowadzi też opiekę paliatywną nad osobami starszymi. Jest jedną z dwóch w kraju, która prowadzi oddziały dla pacjentów zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS. „Mamy wiele potrzeb. Pieniądze z jednego procenta przeznaczamy na zakup medykamentów, środków opatrunkowych i zakupy sprzętu rehabilitacyjnego” – mówi Paweł Woźniakowski, zastępca dyrektora placówki.

Pacjentami ośrodka mogą być osoby z całej Polski, choć obecnie przeważają w nim mieszkańcy województwa pomorskiego.  Opieka medyczna jest finansowana poprzez kontrakty, jakie placówka ma zawarte z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby przekazać swój 1 procent podatku na Eko-Szkołę Życia w Wandzinie, należy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisać KRS 0000169232

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content