PRZEDSZKOLE W KOCZALE Z NOWĄ SALĄ DYDATKTYCZNĄ

16 mar, 2023 | Koczała

Prawie sto dzieci przyjęło w tym roku szkolnym Przedszkole Publiczne w Koczale. To o dwadzieścia pięć więcej niż w poprzednim roku szkolnym. Wszystko to dzięki powiększeniu powierzchni dydaktycznej i związanym z tym remontem jednego z pomieszczeń. Roboty w większości przeprowadzili sami rodzice.

Przedszkole w Koczale funkcjonuje w dość dużym budynku, zbudowanym przed laty, gdy małych dzieci w miejscowości było o wiele więcej niż obecnie. Gdy nastał niż demograficzny, nie było już potrzeby wykorzystywania aż tak dużej powierzchni. Część pomieszczeń zatem wynajęto lub udostępniono na przykład Klubowi Seniora. W ubiegłym roku jednak, w przedszkolu ponownie zaczęło brakować miejsca.

– Dotarły do mnie informacje o potrzebie utworzenia kolejnego oddziału przedszkolnego. Te sygnały docierały do mnie bezpośrednio od rodziców – mówi Grzegorz Pietrzak, Wójt Gminy Koczała.

Wówczas zapadła decyzja, aby odzyskać jedno z wynajmowanych pomieszczeń i urządzić w nim dodatkową salę edukacyjną.

– Trzeba tutaj wspomnieć o wielkiej i nieocenionej roli rodziców, którzy przez okres całych wakacji poświęcali swój czas i często także środki, aby od września ta grupa mogła zacząć działać – dodaje wójt.

Materiały budowlane kupowała Gmina, ale większość prac wykonywali sami rodzice. Roboty wykończeniowe wspomogła także ekipa specjalistów oddelegowana przez Urząd Gminy. Aby zebrać pieniądze na wyposażenie nowego oddziału, organizowano różnego rodzaju zbiórki i aukcje. Fundusze zbierano także wśród sponsorów. Przedszkole Publiczne w Koczale jest jedyną taką instytucją w całej gminie. Obecnie zabezpiecza ono w dostęp do edukacji przedszkolnej niemalże sto procent chętnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Nowa sala dydaktyczna w Przedszkolu Publicznym w Koczale

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content