30 tysięcy osób odwiedziło Pierwsze Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2019. Wydarzenie odbyło się w miniony weekend na powojskowym lotnisku w Sąpolnie. Swój asortyment zaprezentowało około stu wystawców z branży ogrodniczej, rolnej, spożywczej, energetycznej i maszynowej.

Wiosenne Targi Ogrodnicze zorganizowane zostały po raz pierwszy. Nigdy wcześniej w tym regionie podobne imprezy nie odbywały się. „Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców, którzy chcąc skorzystać w podobnych ofert, musieli jeździć na targi oddalone od nas nawet o 100 kilometrów” – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Na potrzeby targów zagospodarowano pas startowy byłego wojskowego lotniska w Sąpolnie. Wyznaczono 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowych i 1500 miejsc parkingowych dla zwiedzających. Były także strefy gastronomiczne, atrakcje dla dzieci oraz występy artystyczne.

Wystawcy to nie tylko firmy z województwa pomorskiego. Swoje towary prezentowali także sprzedawcy z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Były także prezentacje wyrobów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Przez dwa dni targowe imprezę odwiedziło łącznie około 30 tysięcy osób. „Tak duża frekwencja przekroczyła nasze, nawet najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że wystawcy docenili nasze starania, wyrażając pozytywne opinie o organizacji wydarzenia i osiągniętych przez siebie doskonałych efektach handlowych” – dodaje Michałowski.

Kolejne targi już za rok. Odbędą się one w dniach 25-26 kwietnia 2020r. Jest to ostatni weekend kwietnia. Miejsce imprezy będzie niezmienne. Pozostanie nim lotnisko w Sąpolnie w Gminie Przechlewo. Tegorocznymi partnerami targów były firmy: Romgaz oraz Goodvalley.

fot. serwissamorzadowy.eu