PRZECHLEWSKIE CENTRUM OPIEKUŃCZO – MIESZKALNE

16 wrz, 2019 | Przechlewo

Jest szansa, że w przyszłym roku w Przechlewie ruszy budowa Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie takiego projektu. Jeżeli środki zostaną przyznane, budynek taki powstanie za obecną siedzibą Ośrodka Pomocy Społecznej.

Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne to instytucja swoją formułą podobna do Środowiskowego Domu Samopomocy lub Dziennego Domu Pobytu. Opiekę tam znajdą niepełnosprawni mieszkańcy gminy – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

„Celem utworzenia Centrów Opiekuńczo – Mieszkalnych jest wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez stworzenie dodatkowej usługi w postaci zapewnienia możliwości zamieszkiwania w formie pobytu dziennego lub całodobowego. Nasza decyzja jest taka, że chcemy w pierwszej kolejności stworzyć Centrum Pobytu Dziennego na czterdzieści miejsc” – dodaje Michałowski.

Ośrodek byłby czynny od rana do godzin popołudniowych, jednak już na etapie projektowania zakładać się będzie możliwość uruchomienia w nim w przyszłości ośrodka pobytu całodobowego na 20 miejsc. Inwestycja ruszy pod warunkiem otrzymania dofinansowania. Działalność tego typu centrów ma być finansowana z budżetu państwa.

fot. serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content