PRZECHLEWSKI SKATEPARK JEST JUŻ OTWARTY

30 gru, 2022 | Przechlewo

Rampy do skoków i zjazdów oraz gładka nawierzchnia do jazdy na rolkach i deskorolkach. Tak wygląda nowo wybudowany skatepark w Przechlewie. Obiekt został właśnie oddany do użytku.

Skatepark powstał w parku przy plaży nad Jeziorem Przechlewskim. Jego budowa kosztowała 205 tysięcy złotych, z czego 65 tysięcy to unijne dofinansowanie otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obiekt jest już gotowy i można z niego korzystać.

– Jest super. Coś nowego. Myślę, że przyciągnie to młodzież i będzie więcej takich atrakcji. Dzieci się cieszą, bo tutaj, ani we wsi, ani w gminie, czegoś takiego dotąd nie było – mówi Ewa Gwiżdż, sołtys Przechlewa.

Nieopodal skateparku jest też mały plac zabaw i plaża. Docelowo ma to być jedna z ważniejszych stref rekreacji w Przechlewie.

– Skatepark znajduje się w parku nad Jeziorem Przechlewskim. W przyszłości planujemy pozyskać dofinansowanie na budowę tam nowej ścieżki pieszo-rowerowej. Myślę, że całość, która powstanie w przyszłości, będzie jednym kompleksem, gdzie mieszkańcy i turyści aktywnie będą spędzać czas, korzystając z rolek, desek, rowerów. Oczywiście ścieżka pieszo-rowerowa będzie dostosowana także dla biegaczy. Dzięki temu w przyszłości całość będzie kolejną naszą atrakcją turystyczną – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Nowo otwarty obiekt jest też oświetlony. Niebawem będzie tam także zamontowany monitoring.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Otwarcie skatePark w Przechlewie

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content