26 drużyn z całego kraju weźmie udział w III maratonie gruntowym rozgrywanym w Przechlewie. To zawody wędkarskie w których łowienie ryb trwa non stop przez 24 godziny. Impreza startuje w sobotę 3 sierpnia o godzinie 13.00 nad jeziorem Przechlewskim.

W zawodach biorą udział nie tylko miejscowi wędkarze, ale również osoby zajmujące się tym zawodowo. Wszyscy rywalizują ze sobą w dwuosobowych zespołach.

„Zawody gruntowe to są zawody w których łowi się tylko i wyłącznie metodą „na grunt”, z użyciem koszyków zanętowych. Po zawodach wszystkie ryby są ważone i wypuszczane do jeziora. Zabawa jest niesamowita, bo to trwa całe popołudnie, całą noc i całe przedpołudnie dnia kolejnego” – mówi Bogdan Barton, organizator zawodów.

Uczestnicy imprezy przyjeżdżają do Przechlewa całymi rodzinami. Zabierają ze sobą namioty i prowiant. Na miejscu organizowany jest także duży piknik integracyjny. Impreza jest otwarta dla publiczności. Rywalizujących ze sobą wędkarzy będzie można oglądać do niedzieli – do godziny 13.00.

fot. serwissamorzadowy.eu