PRZECHLEWSKI KLUB SENIORA OFICJALNIE OTWARTY

2 lip, 2021 | Przechlewo

Seniorzy z Gminy Przechlewo mają już swoje miejsce spotkań. Utworzony specjalnie dla nich Klub Seniora został oficjalnie otwarty. Mieści się on w części pomieszczeń obiektu Domu Kultury.

Przechlewski Klub Seniora składa się z kilku sal. Jest tam sala wykładowa, w której będzie można prowadzić szkolenia i warsztaty, sala rekreacyjna, doskonale nadająca się na organizację kameralnych spotkań. Jest też biuro i sala do ćwiczeń ruchowych. Nie zbrakło także kuchni i sanitariatów.

– Do tej pory w Gminie Przechlewo nie było takiego miejsca. Teraz nasi wszyscy kochani seniorzy mają możliwość korzystania z takiego obiektu. Jest to dla nich, mogą się tam spotykać, rozwijać swoje pasje – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Przystosowanie obiektu Domu Kultury do potrzeb Klubu Seniora kosztowało 270 tysięcy złotych. 150 tysięcy to dofinansowanie z programu Senior +. Placówka otrzymała także rządowe wsparcie na pierwszy rok działalności klubu. Dotacja ta wyniosła kolejne 38 tysięcy złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content