PRZECHLEWSKA BAZA TURYSTYCZNA ZAPRASZA WCZASOWICZÓW

28 cze, 2020 | Przechlewo

Miejsca noclegowe, plaże i wypożyczalnie sprzętu – wszystko w Przechlewie działa już pełną parą. Infrastruktura turystyczna już kilku tygodni gotowa jest na przyjęcie urlopowiczów. Tych, jak się okazuje, w tym roku będzie nie mniej niż w latach poprzednich.

Tylko nad jeziorem Końskim w Przechlewie przenocować może ponad 100 osób. Ośrodek Sportu i Rekreacji ma swoich zasobach 77 miejsc w domkach letniskowych, a także pole namiotowe i kempingowe. Do tego są tam też kwatery prywatne. Wszystko wyposażone w pełen węzeł sanitarny. Przy plaży czynna jest też wypożyczalnia sprzętu pływającego. Odpoczywający mogą korzystać zarówno z plaży piaszczystej, jak i trawiastej. Na miejscu działa też mała gastronomia.

Zainteresowanie dłuższym pobytem nad jeziorem Końskim jest ogromne. „Od 4 maja gdy uruchomiliśmy sprzedaż miejsc noclegowych, wolne pokoje znikały w oczach. Dzisiaj można jeszcze liczyć na pojedyncze dni, gdzieś w środku tygodnia. Do 15 września mamy niemalże pełne obłożenie” – mówi Michalina Krasowska, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

Region to nie tylko jeziora. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą przyjechać na kajaki lub rowery. Przez gminę Przechlewo wiedzie bowiem Papieski Szlak Kajakowy. To właśnie tutaj, rzeką Brdą pływał w przeszłości Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Na miejscu działa kilka firm, oferujących pełną organizację spływów. Z noclegów można także skorzystać w gospodarstwach agroturystycznych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content