PRZECHLEWSCY SPORTOWCY W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE

28 sie, 2019 | Przechlewo

Trzecie miejsce w Biegu Farmera zajął reprezentant Urzędu Gminy w Przechlewie – Dariusz Szopiński. „Biegający Urzędnik” stanął na starcie tych zawodów wraz 118 innymi sportowcami z całego kraju. W miniony weekend w Przechlewie odbyły się dwie duże imprezy biegowe: GoodValley Bieg Farmera oraz GoodValley Triathlon Przechlewo.

W ciągu trzech dni sportowej rywalizacji metę przekroczyło łącznie prawie 1300 zawodników nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Piątkowy Bieg Farmera to rywalizacja na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiedzie duktami polnymi i leśnymi. W tym roku jako pierwszy na mecie zameldował się Tadeusz Zblewski z Bytowa. Drugi był Łukasz Wirkus z Szurka a trzeci – Dariusz Szopiński z Przechlewa. Kolejni nasi reprezentanci zameldowali się na mecie w następującej kolejności:

Bogusław Frączyk – miejsce 9, Rafał Nowacki – miejsce 10. Wśród kobiet najlepszą okazała się Adrianna Drewczyńska z Chojnic. Tuż za nią na metę przybiegła Marlena Pawłowska z Człuchowa.

Sobota to już zmagania triathlonowe. Na dystansie 1/2 Ironmanna zwyciężył Bartosz Banach z Gdańska. Drugi był Sebastian Karaś z Łomianek. Trzecie miejsce zajął Marcin Rodziewicz z Poznania. Reprezentanci naszego regionu uplasowali się kolejno: Dariusz Ławecki z Człuchowa – miejsce 6, Michał Trzupek z Człuchowa – miejsce 12, Łukasz Czarnowski z Przechlewa – miejsce 16.

W rywalizacji na dystansie 1/8 Ironmanna pierwsze miejsce zajął Tomasz Bednarczyk z Gdyni. Drugi był Wiktor Eliasz z Ustronia. Trzeci – Łukasz Michalak z Poznania. Najlepszym reprezentantem Przechlewa w tej kategorii był Bogusław Frączyk. W klasyfikacji generalnej zajął on 11 miejsce. Kolejni reprezentanci Przechlewa to: Michał Król – miejsce 23 i Wojciech Rutkowski – miejsce 25.

W niedzielę rozegrano zawody na dystansie 1/4 Ironmanna. Tutaj zwyciężył Igor Siódmiak ze Szczecinka. Drugie miejsce zajął Piotr Ławicki z Obory. Trzecie – Małgorzata Otworowska ze Szczecina. Reprezentanci naszego regionu zajęli kolejno: Stefan Wojtas z Człuchowa – miejsce 38, a Szymon Szultka z Przechlewa – miejsce 39.

Doskonale spisała się przechlewska sztafeta triathlonowa. Drużyna w składzie: Dariusz Buczko, Wojciech Rutkowski i Dariusz Szopiński zajęła 3 miejsce w klasyfikacji sztafet. Nasza drużyna żeńska w składzie: Joanna Napiórkowska, Beata Jabłońska – Kierszk i Agnieszka Kwietniewska zajęła w klasyfikacji ogólnej miejsce 11, a klasyfikacji kobiet – miejsce 2. W tej konkurencji w klasyfikacji generalnej zwyciężyła sztafeta w składzie: Tomasz Sydor, Krzysztof Magun i Michał Sowa. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Wojciech, Bartosz i Michał Zbierajewscy.