PRZECHLEWO – ZMIANA WYSOKOŚCI OPŁAT ZA WODĘ I ŚCIEKI

5 mar, 2016 | Przechlewo

Rada Gminy w Przechlewie ustaliła nowe stawki opłat za wodę i ścieki. Zmieniono także zasady ich naliczania. Nowe taryfy będą obowiązywały od kwietnia.

Nowością będzie brak opłaty abonamentowej. „Wynika to z potrzeby wprowadzenia jasności rozliczeń” – mówi Tadeusz Frieda – Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przechlewie. Innymi słowy, mieszkańcy Gminy Przechlewo będą płacili teraz wyłącznie za zużytą wodę i odprowadzone ścieki. Żadnych dodatkowych opłat eksploatacyjnych nie będzie. Od przyszłego miesiąca cena wody wzrośnie o 9 procent i wynosić będzie 2,68zł brutto za metr sześcienny. Za odprowadzone ścieki mieszkańcy zapłacą 3,30zł brutto /m3. Więcej, bo 4,88zł za odbiór ścieków zapłacą średni przedsiębiorcy. Największe firmy obciążone będą opłatą w wysokości 5,39zł za metr sześcienny. Średnia podwyżka cen odbioru ścieków wyniesie 2 procent.

„Zamiany w cenach są związane nie tylko z wprowadzeniem innego systemu naliczania opłat. Rosną także koszty wydobycia wody i oczyszczania ścieków” – dodaje Frieda. Przechlewski magistrat wyliczył, że po podwyżkach przeciętna czteroosobowa rodzina, zużywająca średnio 12m3 wody w miesiącu – od kwietnia zapłaci: 2,85zł więcej za wodę i 0,78zł więcej za ścieki.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content