PRZECHLEWO W TELEFONACH I SMARTFONACH

12 maj, 2015 | Przechlewo

Chcesz otrzymywać na bieżąco informacje o wydarzeniach z Przechlewa?  Chcesz być powiadamiany o wyłączeniach prądu lub wody na terenie gminy?  Chcesz poznać atrakcje turystyczne gminy i wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych?  Zarejestruj się w Samorządowym Informatorze SMS.  Gmina Przechlewo jako czwarta w województwie pomorskim, uruchomiła u siebie platformę SISMS. Jest to system przeznaczony do szybkiego przekazywania wiadomości mieszkańcom oraz osobom czasowo przebywającym w regionie. 

„Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych” – wyjaśnia Dariusz Szopiński, inspektor ds. promocji i inicjatyw gospodarczych w Urzędzie Gminy Przechlewo. „Platforma będzie jednak przekazywała także informacje dla turystów, zapowiedzi imprez i wiadomości lokalne” – dodaje.

Aby móc korzystać z tego systemu należy się w nim zarejestrować. Można to zrobić na kilka sposobów: 

  1. Osoby, które chcą otrzymywać wiadomości w formie sms-ów, mogą wysłać właściwy kod aktywacyjny ze swojego telefonu, na numer operatora obsługującego system – 661 000 112. Wykaz kodów rejestracyjnych znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy Przechlewo (www.przechlewo.pl). Będzie on też dostarczony mieszkańcom w formie ulotek.
  2. Osoby, które chcą otrzymywać wiadomości w formie sms-ów, mogą zarejestrować swój numer telefonu poprzez internet. Szczegóły na stronie www.przechlewo.pl
  3. Posiadacze smartfonów mogą pobrać aplikację SISMS i poprzez nią otrzymywać wiadomości. To rozwiązanie pozwala także na przesyłanie zdjęć.

Korzystanie z systemu jest bezpłatne (za wyjątkiem kosztów wysłania sms-a aktywującego lub dezaktywującego usługę). Użytkownicy platformy mogą wybrać jakiego rodzaju wiadomości chcą otrzymywać. System podzielony jest na kategorie. Wśród nich są m.in. wiadomości gminne, wiadomości dotyczące poszczególnych sołectw, zapowiedzi imprez, serwis turystyczny, komunikaty i ostrzeżenia o zagrożeniach. System jest wolny od reklam. Wszystkie koszty jego funkcjonowania pokrywa gmina. Aplikacja jest adresowania nie tylko do mieszkańców, ale również turystów przebywających na terenie Gminy Przechlewo.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content