PRZECHLEWO I OKOLICE NA DAWNYCH POCZTÓWKACH

17 paź, 2023 | Przechlewo

Gotowa jest już kolejna publikacja o Przechlewie i okolicach. Tym razem region ten został przedstawiony na starych pocztówkach. Autorem książki jest Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Publikacja ma charakter albumowy. – Jest to zbiór ponad stu przedwojennych pocztówek, na których można zobaczyć jak kiedyś wyglądało Przechlewo i okoliczne miejscowości. Są to ciekawe ilustracje, bo wielu tych miejsc i budynków już nie ma – mówi autor. Album, w którym zebrano stare pocztówki jest pierwszą taką publikacją. Tym bardziej ciekawą, iż znajdują się w niej także kartki nieznane, albo dawno już zapomniane.

Pocztówki pochodzą głównie z kolekcji prywatnych osób. Tutaj miałem możliwość dotarcia do osób, które są pasjonatami Przechlewa, zbierają takie pocztówki. Część kartek pochodzi także z muzeów. Co ważne, każdą pocztówkę miałem w ręku. Nie są to żadne skany ściągnięte z internetu, które mogą mieć różne źródło pochodzenia. Zawarte w książce fotokopie wykonano z oryginalnych kart pocztowych – dodaje Michałowski. Publikacja już niebawem będzie do nabycia w przechlewskiej bibliotece. Pojawi się ona też w sprzedaży internetowej.

Promocja książki „Przechlewo i okolice na dawnych pocztówkach” odbędzie się już najbliższy piątek (20.10) o godzinie 17.00 w bibliotece w Przechlewie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie także debata regionalna, której prelegentami będą historycy, regionaliści i pasjonaci historii. Początek debaty zaplanowano na godzinę 18.00. Od rana w piątek w bibliotece oglądać będzie można także okolicznościową wystawę mundurów oraz film pt. „Jakusz”, opowiadający o historii regionu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content