W PRZECHLEWIE RUSZYŁY REMONTY ŚWIETLIC WIEJSKICH

17 paź, 2017 | Przechlewo

250 tysięcy złotych będą kosztowały tegoroczne remonty świetlic wiejskich w gminie Przechlewo. Do modernizacji wyznaczono budynki w Płaszczycy, Lisewie, Nowej Wsi, Przechlewku i Dąbrowie Człuchowskiej.

Gmina Przechlewo ma w swoich zasobach 7 świetlic wiejskich oraz budynek domu kultury w Przechlewie. Wszystkie te obiekty są sukcesywnie remontowane. Niemalże co roku wykonuje się na nich najbardziej potrzebne prace. Tym razem do napraw wyznaczono pięć kolejnych obiektów.

W Płaszczycy zmodernizowany będzie budynek gospodarczy przy świetlicy. W Nowej Wsi naprawiony będzie dach i rynny. Wymienione będą też okna na poddaszu, a ściany zostaną docieplone.

W Lisewie również naprawiony zostanie dach oraz podłogi na strychu. W tych trzech obiektach prace potrwają do końca października.

Kolejnymi dwiema świetlicami wyznaczonymi do tegorocznych remontów są obiekty w Przechlewku i w Dąbrowie Człuchowskiej. W pierwszej świetlicy odnowione będą tynki i podłogi. Wymienione będą też drzwi oraz instalacje wodna, kanalizacyjna i elektryczna. W drugiej świetlicy dokończona będzie naprawa elewacji i komina.  Tutaj prace potrwają do połowy grudnia.

 

 

fot: serwisamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content