W PRZECHLEWIE RUSZAJĄ KONSULTACJE SPOŁECZNE

14 gru, 2016 | Przechlewo

Gmina Przechlewo rozpoczyna cykl konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat tego gdzie i jak urządzić zieleń komunalną oraz w których obszarach organizować w przyszłości osiedla mieszkaniowe. Pierwsze spotkanie już w piątek (16.12)

Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument określający organizację przestrzeni publicznej. Wyznacza on na przykład strefy mieszkaniowe, przemysłowe i rekreacyjne miejscowości. Dzięki niemu możliwe będzie stosowanie uproszczonych procedur w wydawaniu na przykład pozwoleń na budowę. Opracowanie takiego dokumentu poprzedzają konsultacje społeczne. W Przechlewie będą one organizowane w różnych formach i terminach. Na najbliższy piątek (16.12) zaplanowano na przykład „spacer badawczy”. Będzie to spotkanie w plenerze, mieszkańców z urzędnikami i ekspertami. „Przyjść mogą nie tylko mieszkańcy, których nieruchomości plan dotyczy, ale także mieszkańcy okolicy” – mówi Dariusz Szopiński, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych i promocji Gminy Przechlewo. Podczas spotkania przedstawione i omówione będą obszary objęte planem. Pierwszy spacer rusza o godzinie 9.00 sprzed Zespołu Szkół w Przechlewie, drugi o 11.00 również sprzed szkoły. Zbiórka na trzecie spotkanie zaplanowana jest na godzinę 13.00 przed Biblioteką Publiczną.

Inną formą konsultacji będą uruchomione od 16 grudnia, interaktywna mapa oraz wirtualny przewodnik po Przechlewie. Obie aplikacje będą dostępne na stronie gminy: www.przechlewo.pl. Umożliwią one bieżące monitorowanie efektów prac eksperckich oraz wirtualne zwiedzanie miejscowości. Po nowym roku uruchomione zostaną także punkty konsultacyjne. Na podstawie zebranych doświadczeń, opracowany zostanie dokument zawierający gotowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content