PRZEBUDOWA UL. KOMIEROWSKIEJ I STODOLNEJ CORAZ BLIŻEJ

1 gru, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Najpóźniej do października przyszłego roku potrwają roboty budowlane na ulicy Komierowskiej i Stodolnej w Sępólnie Krajeńskim. Gmina rozstrzygnęła przetarg na to zadanie. Niebawem podpisana zostanie umowa z wykonawcą robót.

Zwycięska firma będzie miała 10 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. Po ich zakończeniu zmieni się nie tylko estetyka tych ulic, ale także organizacja ruchu. – Zakres prac jest taki, że ulica Komierowska zostanie wybudowana w technologii asfaltowej. Na odcinku, gdzie obecnie istnieje trylinka, dosyć zdewastowana już, powstanie też nowy ciąg pieszy dla naszych mieszkańców. Korzystać z niego będą przede wszystkim uczniowie zmierzający do szkoły na ulicy Przemysłowej. Poprawione będzie też oświetlenie uliczne, no i co ważne, zostanie wybudowana ulica Stodolna, co z kolei znacznie usprawni ruch w obrębie ulicy Niechorskiej – zapowiada Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Ulica Niechorska jest bardzo wąskim traktem jezdnym. Minięcie się tam dwóch pojazdów jest kłopotliwe. Po wykonaniu robót budowlanych ulica Niechorska stanie się droga jednokierunkową. Przez ulicę Stodolną, będzie z niej można wyjechać na ulicę Komierowską. Takie rozwiązanie usprawni ruch w tej części miasta. Cała inwestycja ma kosztować 1,360 mln zł. W połowie będzie ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content