PRZEBUDOWA POMOSTU PRZY SĘPOLEŃSKIM MOLO – POSTĘP PRAC

25 sty, 2023 | Sępólno Krajeńskie

Jeszcze przed sezonem turystycznym gotowy będzie pomost i molo na Jeziorze Sępoleńskim, znajdujące się przy ulicy Jeziornej. Aktualnie trwa gruntowny remont obiektu. Po zakończeniu prac pomost będzie jak nowy.

Naprawiany obiekt ma już 12 lat. Wykonany jest on z drewna. Podczas rutynowej inspekcji okazało się, że część jego elementów trzeba wymienić. Podczas prac odkryto jednak następne miejsca wymagające naprawy. W ten sposób, zakres robót znacznie się powiększył.

– Wymieniane jest poszycie i część belek konstrukcyjnych. Przeprowadzona inspekcja od dołu, od strony wody, wykazała miejsca wymagające naprawy. Jednak po zdjęciu desek z góry, okazało się, że wymiany wymagają też niektóre elementy nośne – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zwiększenie zakresu robót spowodowało wydłużenie terminu wykonania inwestycji. Pierwotnie miała być ona gotowa już w ubiegłym roku. Teraz, realnym terminem zakończenia prac jest początek letniego sezonu turystycznego. Wszystkie prace będą kosztowały 207 tysięcy złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Remont pomostu i molo w Sępólnie Krajeńskim

Remont pomostu i molo w Sępólnie Krajeńskim

Remont pomostu i molo w Sępólnie Krajeńskim

Remont pomostu i molo w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content