PRZEBUDOWA PLACÓW ZABAW W GMINIE PRZECHLEWO [GALERIA]

3 sty, 2023 | Przechlewo

Zakończyła się modernizacja trzech kolejnych placów zabaw w Gminie Przechlewo. Tym razem zmodernizowano obiekty w Przechlewie na Osiedlu Północ, Nowej Wsi i Pawłówku. Wszystkie place są ogólnodostępnymi. Można z nich już korzystać.

Modernizacja obiektów polegała na wymianie starych i zużytych elementów wyposażenia. Same lokalizacje placów nie zmieniły się. Nowe sprzęty posiadają także odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

– Te place zabaw powstały niejako na nowo, od zera. Zostały wymienione praktycznie wszystkie urządzenia i zabawki, które na tych placach się znajdowały – mówi Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Przebudowa placów zabaw kosztowała 157 tysięcy złotych. Zadanie to było dofinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze na przebudowę placów pozyskało Przechlewskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych.

Wcześniej, podobną rewitalizację przeszedł także plac zabaw znajdujący się w Przechlewie na Osiedlu Juźkowa. Gmina przygotowuje wnioski o dofinansowanie modernizacji kolejnych gminnych placów zabaw.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Plac zabaw w Przechlewie – os. Północ

Plac zabaw w Przechlewie – os. Północ

Plac zabaw w Nowej Wsi

Plac zabaw w Nowej Wsi

Plac zabaw w Nowej Wsi

Plac zabaw w Pawłówku

Plac zabaw w Pawłówku

Plac zabaw w Pawłówku

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content