PROMOCJA „ZŁOTYCH IGIEŁ” W PRZECHLEWIE

14 lut, 2024 | Przechlewo

Już w najbliższy piątek (16.02) o godzinie 16.00 w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie odbędzie się promocja albumu „Złote Igły”. Na to wydarzenie zapraszani nie tylko mieszkańcy Gminy Przechlewo, ale także wszyscy miłośnicy haftu i kaszubszczyzny.

„Złote Igły” to publikacja, która ukazała się na rynku wydawniczym w grudniu 2023 roku. Jest to bogato ilustrowany album przedstawiający sylwetki i prace członkiń kół hafciarskich działających w Przechlewie i Człuchowie. Wszystkie panie czerpały wiedzę i doświadczenia od Józefy Sitarz, instruktorki, która prowadzi sekcje haftu od ponad 50 lat. – Jest to mieszkanka naszej gminy. Postać doskonale znana nam wszystkich. Dlatego, tym bardziej warto skorzystać z zaproszenia i przyjść do naszej biblioteki w najbliższy piątek – zachęca Krzysztof Michałowski, Wójt Gminy Przechlewo.

Autorem książki jest dr Marian Fryda – historyk i pasjonat sztuki ludowej. Podczas promocji książki, w przechlewskiej bibliotece będzie okazja do spotkania nie tylko z autorem, ale także z panią Józefą Sitarz i bohaterkami publikacji. Całości towarzyszyć będzie wystawa haftu kaszubskiego oraz występ kaszubskiej kapeli. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content