PROGRAM „FLOREK” RÓWNIEŻ DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

19 maj, 2022 | Sępólno Krajeńskie

Dziesięć nowych kompletów ubrań bojowych otrzymają strażacy ochotnicy z Sępólna Krajeńskiego. Miejscowa jednostka przystąpiła do programu „Florek – wsparcie dla OSP” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Dzięki temu udało się jej pozyskać 20 tysięcy złotych.

Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup specjalistycznych ubrań dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych.

– To będą komplety dwuczęściowe, czyli bez kurtki letniej. No niestety trzyczęściowych moglibyśmy raptem zakupić 5 i pół kompletu, a chodziło nam o zabezpieczenie jak największej liczby druhów w  podstawowe ubrania ochronne, w których można działać wszędzie – mówi Artur Cetnarski, naczelnik OSP w Sępólnie Krajeńskim.

Do zakupowego budżetu strażacy z Sępólna Krajeńskiego musieli dołożyć z własnych środków zaledwie tysiąc złotych. Zamówienie będzie zrealizowane w czerwcu. Nowe ubrania zastąpią stare, wysłużone już mundury. Niektóre z nich mają po kilkanaście lat. Obecnie w czynnej służbie OSP Sępólno Krajeńskie jest 19 druhów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content